OSAI Automation Systems

  Firma OSAI bola založená v roku 1991. Jej hlavným zameraním boli špeciálne montážne a testovacie zariadenia a linky pre automobilový priemysel a elektrotechnický priemysel. Postupne bol sortiment rozšírený o univerzálne zariadenia využívajúce laserové technológie, a to jednak pre všeobecné priemyselné využitie (zváranie a rezanie kovov a plastov, značenie kovov a plastov) a ako aj špeciálne pre elektrotechnický priemysel (platforma NEO).

V oblasti elektrotechnického priemyslu a montáže DPS Vám Amtest ponúka nasledovné riešenia:Neoplace 304 Modula

Automatické osadzovacie automaty THT a odd-shape
Na základe bohatých skúseností s platformou NEO 400 bola navrhnutá kompaktná platforma NEO Modula, a to vo verzii s 4 slotmi pre podávače, ako aj širšia verzia s 8 slotmi pre podávače. Zariadenie sa vyznačuje vysokou presnosťou (lineárne motory) a možnosťou kontroly tlaku pri osádzaní komponentu (až do 50kg), takže môže narážať aj press-fit piny. Pre zariadenie je dostupná široká škála podávačov pre podávanie zo všetkých možných typov balení (páska, paletky, rozsyp, trubice, atď). Osádzať možno odd-shape (poistky, relé, feritové jadrá, transformátorčeky...), THT (axiálne i radiálne komponenty) aj SMT komponenty. Zariadenie je vybavené Cognex kamerou, ktorá je štandardne určená na rozoznávanie fiduciálov, ale môže byť na základe požiadaviek zákazníka variabilne naprogramovaná napr. pre účely inšpekcie, čítania kódov, NG značiek a pod.). Okrem osádzania môže zariadenie plniť funkcie dispenzovania, delenia DPS (router), G / NG sortovania a ukladania na dopravník, prípadne kombinácie viacerých funkcií..

Laserové deličky DPS
NEOCut v prevedení off-line alebo in-line zabezpečí čistý a presný rez bez mechanického stresu komponentov v blízkosti rezu. V závislosti od nastavenie programu, zariadenie dokáže vykonať plný rez arebo V-rez. In-line delička vybavená gripperom môže po delení sortovať G / NG dosky do paliet, prípadne na výstupné dopravníky. 

Laserové vypaľovačky barkódov a 2D kódov
CO2 a YAG vypaľovačky kódov do DPS, kovu a plastu. Laserové riešenia pre SMT i iné oblasti priemyslu. Pre oblasť značenia DPS ponúkame zariadenie NEOMark Twin, ktoré je jedným z najflexibilnejších zariadení na trhu. Môže byť vybavené YAG laserom, CO2 laserom alebo dokonca oboma naraz. Altenatívne môžu byť v špeciálnych prípadoch použité UV laser alebo Green laser.

ZNeomark Twinariadenie je vybavené univerzálnou Cognex kamerou, ktorá (okrem načítavania fiduciálov) môže čítať uz existujúce kódy, logá, značky označujúce zlé DPS. Na základe údajov načítaných pred značením, môže potom zariadenie trebárs vynechať značenie na chybných DPS a pod. Kamera je tiež schopná vykonať inšpekciu na DPS a aj inšpekciu vypálených kódov. Výstupom nie je len informácia, či je kód čitateľný alebo nie je čitateľný ale aj posúdenie kvality vypáleného kódu podľa viacerých parametrov v škále A - F.

Automatizacia/dopravníky
Séria NEOInline zahŕňa riešenia pre SMT linku ako loadre, unloadre, inšpekčné dopravníky, obracačky a rôzne typy dopravníkov. Možnosť návrhu jednoúčelových, na mieru šitých automatizačných riešení nielen pre elektrotechnický priemysel.

 

Pre iné oblasti priemyslu ponúkame riešenia na báze platformy DM1, DM2 a DM2c. Jedná sa najmä o laserové značenie, rezanie a zváranie plastových dielov, kovových dielov, 3D dielov a pod. Výber vhodnej platformy, automatizácia, vhodný typ lasera a potreba posuvov X, Y a Z sú  tomto prípade závislé od konkrétnej aplikácie. Konzultujte prosím váš projekt alebo aplikáciu s tímom Amtest ( peter.dubravsky@amtest.net ).